Data Blog

Open Data Hackathon już 15-16 marca 2014 w Warszawie

W dniach 15–16 marca 2014 na Stadionie Narodowym w Warszawie Fundacja ePaństwo wraz z Fundacją Wspólna Europa i Fundacją Teplitsa organizują Central Open Data Hackathon. Oficjalnym partnerem wydarzenia jest Datablog.pl.

Dwudniowe wydarzenie odbędzie się w formie hackathonu Koduj Dla Polski i nastąpi jako kontynuacja międzynarodowej konferencji Personal Democracy Forum Poland and Central and Eastern Europe 2014. Organizatorzy chcą zachęcić obywateli i organizacje pozarządowe do uczestnictwa w życiu publicznym poprzez wykorzystanie otwartych danych i umiejętności programistycznych. Dlatego celem Hackathonu jest zaangażowanie młodych deweloperów, grafików, działaczy społecznych do stworzenia aplikacji dla nowoczesnych usług publicznych i zwiększenia zaangażowania w sprawach obywatelskich.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do dodawania swoich pomysłów przed wydarzeniem na stronie ceehack. Zapraszamy też organizacje pozarządowe z naszego regionu, do zgłaszania nam swoich potrzeb – piszą organizatorzy.

Wiele problemów – nie tylko w Polsce, ale w całym regionie – jest podobnych: jakość usług świadczonych przez organy państwowe, przejrzystość polityki i zamówień publicznych, odpowiedzialność władzy, brak kapitału społecznego. Współpracując z ludźmi z innych krajów można osiągnąć cel mierzony na większą skalę, niż pracując z perspektywy jednego kraju. Programiści i autorzy aplikacji będą mogli korzystać ze wsparcia ponad 30 mentorów z całego świata – osób zaangażowanych w propagowanie idei otwartych danych i technologii w służbie społeczeństwu oraz ekspertów ze świata komercyjnych startupów. Dla najlepszych projektów przewidziane są nagrody.

Rejestracja

Więcej informacji na temat wydarzenia (rejestracji, powodów, dla których warto przyjść, programu, etc.) znajdziecie na stronie internetowej Hackathonu.

O organizatorach

Organizatorami Central Open Data Hackathon są:
– Fundacja ePaństwo działająca na rzecz otwartej i przejrzystej władzy oraz zaangażowania obywatelskiego,
– Fundacja Wspólna Europa działająca na rzecz zbliżenia społeczeństw, Europy Wschodniej i Unii Europejskiej, twórca Eastbook.eu, portalu o Partnerstwie Wschodnim,
– Teplitsa Technologie dla Społeczeństwa, projekt wspierający organizacje pozarządowe w zakresie nowych technologii w Rosji.

Oficjalnym partnerem Central Open Data Hackathon jest Datablog.pl.