Data BlogEdukacjaInfografika

KURS DATABLOGA: Jak zrobić chmurę słów? Darmowy program online

Stworzenie modnej od jakiegoś czasu chmury wyrazów, chmury tagów czy chmury słów kluczowych jest banalne. Przedstawiamy Wam darmowy program do tworzenia chmury słów działający online.

Jak zrobić chmurę słów?

Chmura słów to zbiór słów kluczowych, tagów lub wybranych przez autora chmury dowolnych wyrazów, przedstawiony w formie graficznej. Darmowych narzędzi do robienia chmur wyrazów jest w internecie sporo. My polecamy banalny w obsłudze program tagxedo (link). Dzięki niemu stworzenie chmury słów zajmie dosłownie pięć minut.

Programu nie trzeba pobierać na dysk komputera. Tworzenie chmury słów kluczowych odbywa się online. Wszystko jest darmowe. Do wyboru jest wiele kształtów chmury, czcionek, kolorów, etc. Wystarczy w odpowiednie okno wkleić adres URL i dopasować wygenerowaną chmurę do swoich potrzeb. Gotową chmurę słów można pobrać w kilku formatach na dysk komputera lub podzielić się nią ze znajomymi na portalach społecznościowych.

Jeśli będziecie mieli problemy ze stworzeniem chmury, przejdźcie do komentarzy poniżej. Wyjaśniliśmy w nich wątpliwości niektórych Czytelników. Macie dodatkowe pytania? Zostawcie komentarz lub napiszcie na datablog.pl@gmail.com. Na pewno odpowiemy.