Zestawienie najbardziej kasowych amerykańskich premier w historii kina

Tak zwany weekend otwarcia (box office), czyli pierwsze trzy dni kinowej dystrybucji filmu to od lat wyznacznik sukcesu filmu. Zobacz najbardziej dochodowe premiery.


Avengers: Koniec gry idzie szturmem bijąc kolejne rekordy w box office.Film notuje rekord za rekordem i film już wkrótce może zostać najbardziej dochodową produkcją w historii kina.

Marvel ma powody do zadowolenia. Nowy film „Avengers: Endgame” zanotował oszałamiający rekord zarabiając 1,2 miliarda dolarów na całym świecie podczas pierwszego weekendu od momentu gdy pojawił się w kinach. Tylko w USA „Avengers: Endgame” zarobił 350 milionów dolarów bijąc wszelkie prognozy. Najwyższa z nich przewidywała 300 milionów dolarów wpływów co i tak byłoby rekordem w Stanach Zjednoczonych.

png

Najwyższym jak dotąd wynikiem mógł się pochwalić inny film z tej serii „Avengers: Infinity War” który przyniósł wpływy na poziomie 257 milionów dolarów. Na trzecie miejsce spadła gwiezdna saga „Star Wars: The Force Awakens” która w pierwszy weekend zarobiła 248 milionów dolarów.

Portal informacyjny Bloomberg przewiduje, że „Avengers: Koniec gry” zdetronizuje Avatara. Według przewidywań serwisu, „Koniec gry” ostatecznie ma zarobić 2,92 mld USD.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *