Upadek Syrii na trzech wykresach

250 tys. zabitych i miliony wypędzonych – to dopiero początek. Stan syryjskiej gospodarki jest opłakany. Sytuację w kraju najlepiej pokazują przygotowane przez nas wykresy.

PAMIĘTAJ: Wszystkie materiały (artykuły, grafiki i wizualizacje), umieszczane na Datablog.pl i KtoRzadzi.pl, mogą być kopiowane i publikowane bez zgody autorów. Jedynym warunkiem jest podanie źródła materiału.

obóz uchodźców
Polak nie obawia się imigrantów. Polak obawia się muzułmanów

Wojna targa Syrią od 2011 r. Konflikt jest tak skomplikowany, że nawet walczące po tej samej stronie kraje koalicji mają rozbieżne interesy. Z tego powodu szybkiego zakończenia wojny w Syrii nie można się spodziewać. A już dziś liczba ofiar przekroczyła ćwierć miliona. Połowa mieszkańców tego kraju musiała opuścić swoje domy. To konflikt w Syrii i walka z tzw. Państwem Islamskim spowodowały napływ imigrantów do Unii Europejskiej. Ambitny projekt strefy Schengen wisi na włosku, kraje Wspólnoty są coraz bardziej podzielone. Dodatkowo niespełna tydzień temu doszło do incydentu na granicy turecko-syryjskiej, gdzie armia turecka zestrzeliła rosyjski bombowiec. Rosja rozpoczęła już wprowadzanie sankcji gospodarczych.

Echa odległej wojny coraz dobitniej docierają do Europy, zaczynając bezpośrednio wpływać na nasze życie, przez co zapominamy o samej Syrii. Podczas gdy m.in. Polacy walczą o to, by nie musieć przyjmować uchodźców, Syria przeobraża się w ruinę. Cztery lata kompletnego chaosu zmieniły ten kraj nie do poznania. Gospodarka Syrii jeszcze długo po trwającej wciąż w najlepsze wojnie nie stanie na nogach.

Poniższe trzy wykresy są najlepszym komentarzem do stanu, w jakim obecnie znajduje się Syria.

[big]stan gospodarki w Syrii[/big]

Jeśli szukasz najlepszych wizualizacji z całego świata, zajrzyj na nasz facebookowy profil. Polub nas, by nic Ci nie umknęło.

Źródło danych: World Bank, Syrian Center for Policy Research

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *