Przed Wami zupełnie nowy Datablog

Nowa formuła, nowi autorzy, nowy wygląd i systematyczne publikacje – oto nowy Datablog.pl.

Kiedy w październiku 2013 r. zakładałem tę stronę, nie sądziłem, że na początku 2015 r. doczeka się ona takich zmian. Przymiarki do nowej formuły zaczęły się już w pierwszej połowie ubiegłego roku, kiedy to nawiązałem współpracę z Fundacją Media 3.0. Przyświecające nam wspólne cele sprawiły, że Datablog.pl jest dziś jej integralną częścią. Wreszcie możemy Wam przedstawić efekty naszej pracy.

Dzięki wsparciu Fundacji Batorego Datablog.pl nie jest już projektem jednoosobowym. Za serwis (już nie blog) odpowiedzialni są Łukasz Żyła, Jakub Król i ja (poczytacie o nas w zakładce Autorzy). Strona doczekała się zupełnie nowego wyglądu oraz wersji mobilnej. Nowy layout jest nieskomplikowany, dynamiczny i funkcjonalny. Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu. Pamiętajcie jednak, że to wersja beta, którą wciąż dopracowujemy.

Zmianie ulega cykl publikacji. Od dziś będą pojawiać się systematycznie, minimum dwa razy w tygodniu. Będziemy skupiać się głównie na danych publicznych, starając się śledzić życie polityczne. Oczywiście nie zapomnimy też o darmowych kursach – ideą Datablog.pl wciąż pozostaje promowanie dziennikarstwa danych.

Do tej pory w materiałach wykorzystywane były wyłącznie darmowe narzędzia do wizualizacji danych. Niebawem się to zmieni. Pracujemy już nad autorskim oprogramowaniem. W głowach mamy mnóstwo innych pomysłów na rozwój Databloga. Jeśli chcecie brać udział w ich realizacji, stać się częścią naszego zespołu, napiszcie na datablog@media30.pl.

Piotr Kozłowski,
redaktor naczelny Datablog.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *