Praktykanci poszukiwani!

Dziennikarstwo danych to specyficzna forma dziennikarstwa, której najlepiej uczyć się pod okiem ludzi zajmujących się nim na co dzień. My co nieco o nim wiemy i wiedzą tą chcemy się dzielić.

CZYM SĄ PRAKTYKI W DATABLOG.PL?

Praktyki u nas to nie parzenie kawy i sprzątanie biura. Praktykanci będą integralną częścią zespołu redakcyjnego, który nauczy obsługi programów do wizualizacji danych, powie, gdzie szukać ciekawych zbiorów, naprowadzi na odpowiednie wnioski płynące z danych. To praca i szkoła w jednym. Praktyki trwają trzy miesiące. Nie ma sztywnych godzin pracy. Nie trzeba wyrobić 40-godzinnej normy każdego tygodnia. Jesteśmy świadomi, że macie mnóstwo zajęć, dlatego tryb pracy ustalamy indywidualnie.

Nie chcemy Was mamić możliwością szybkiego awansu i zarabiania milionów, jak robi to większość redakcji. Miejcie jednak na uwadze fakt, że Fundacja Media 3.0 rozwija się bardzo prężnie, realizując nowe projekty i angażując w nie coraz większą liczbę ludzi. Kto wie – może następną osobą będziesz Ty?

Na zgłoszenia na bezpłatne praktyki czekamy pod adresem kontakt@media30.pl. W tytule maila wpisujcie “Praktyki”. CV są mile widziane, ale nie są konieczne. Najważniejszy dla nas jest Wasz zapał, a nie ukończone szkoły, kursy, etc. Nasze wymagania? Przede wszystkim chęć do pracy i nauki. Nie zaszkodzą też: umiejętność logicznego myślenia, doświadczenie w pracy z danymi (m.in. wizualizacja danych) i doświadczenie redakcyjne.

Pozdrawiamy,
Redakcja Datablog.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *