Porównanie najpopularniejszych samochodów w Polsce (aktualizacja)

Na stronie Samar.pl pojawił się pierwszy materiał, który wykonaliśmy na zlecenie Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. Artykuł wraz z załączoną infografiką jest porównaniem cenników najpopularniejszych samochodów w Polsce. U kogo dostaniemy najwięcej za najmniej, a kto chce nas naciągnąć?
AKTUALIZACJA: Ze względu na problemy techniczne po stronie Samaru artykuł w całości umieszczamy na Datablog.pl.

Różnice w cenach są niewielkie. W wyposażeniu – już znacznie bardziej widoczne. U kogo dostaniemy najwięcej za najmniej, a kto chce nas naciągnąć? Na zlecenie IBRM Samar porównaliśmy ceny i wyposażenie najpopularniejszych kompaktów w Polsce. W pierwszej szóstce najpopularniejszych samochodów w Polsce znajduje się aż pięć kompaktów: Skoda Octavia, Ford Focus, Volkswagen Golf, Opel Astra i Toyota Auris. To właśnie te auta posłużyły nam do porównania oferty poszczególnych marek. Nie biorąc pod uwagę promocji, najtańszym kompaktem z wyżej wymienionych jest Focus. Dodatkowo Ford oferuje do niego prawie 10 tys. zł rabatu. Cena spada zatem do 48 400 zł. I dopiero wówczas autem warto się interesować, bo jego wyposażenie standardowe konkuruje z Astrą o miano najskromniejszego. Wspomniany kompakt Opla również objęty jest rabatem, obniżającym jego cenę do 53 400 zł. Bez niego Astra staje się najdroższym autem zestawienia.

W zestawieniu nie braliśmy pod uwagę specjalnych wersji poszczególnych modeli, takich jak np. Octavia RS czy Focus ST oraz poprzednich generacji kompaktów, wciąż dostępnych w niektórych salonach. Ceny nie zawierają promocji. Oto wersje, które posłużyły do stworzenia porównania:

Choć różnice w cenach są nieznaczne, to w wyposażeniu już znacznie bardziej widoczne (znajdziecie je na drugiej stronie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *