Ostatnie dni rejestracji na Data 3.0

Jeszcze tylko do środy (30.09.2015) czekamy na zgłoszenia na warsztaty z dziennikarstwa danych.

Data 3.0 to pierwsza konferencja połączona z warsztatami organizowana przez Fundację Media 3.0 kierowana do dziennikarzy i przedstawicieli mediów z całej Polski. Warsztaty trwają 3 dni (od 14.10 do 16.10). Zapewniamy noclegi, wyżywienie i bezpłatne szkolenia w centrum Warszawy. Przypominamy, że w wydarzeniu mogą brać udział także dziennikarze obywatelscy oraz przedstawiciele organizacji strażniczych zajmujących się tworzeniem materiałów dziennikarskich.

Na bezpłatnej konferencji i warsztatach podejmowane będą takie zagadnienia jak:
• przetwarzanie danych publicznych,
• narzędzia internetowe do przetwarzania i wizualizacji danych,
• otwarte dane, otwarty rząd,
• dziennikarstwo danych.

Osoby, które będą chciały poznać dziennikarstwo danych nieco głębiej, będą mogły wziąć udział w warsztatach z programowania z wykorzystaniem m.in. takich narzędzi jak Processing.

Aby wziąć udział w Data 3.0 wystarczy wypełnić formularz. Ze względu na wielkie zainteresowanie szkoleniami, uczestnicy będą wybierani na podstawie przesłanej ankiety (bierzemy pod uwagę zainteresowania uczestnika i możliwości dalszego rozwijania i wykorzystywania zdobytej wiedzy). Więcej o szkoleniu przeczytacie na stronie fundacji Media 3.0.

Konferencja Data 3.0 jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania (EU CodeWeek). Realizujemy ją w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *