Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus, czyli czemu się rozwodzimy

Liczba rozwodów w Polsce rośnie w tempie dotąd nieznanym. W 1990 r. ich liczba wyniosła nieco ponad 40 tys. W 2013 r. – 66 tys. Jakie są przyczyny rozwodów i kto najczęściej – według sądów – ponosi za nie winę? Odpowiadamy.

PAMIĘTAJ: Wszystkie materiały (artykuły, grafiki i wizualizacje), umieszczane na Datablog.pl i KtoRzadzi.pl, mogą być kopiowane i publikowane bez zgody autorów. Jedynym warunkiem jest podanie źródła materiału.

Sama liczba rozwodów w poszczególnych regionach to za mało, by odpowiedzieć na pytanie: w których częściach kraju Polacy najczęściej się rozwodzą? Liczby te są zależne m.in. od demograficznego profilu poszczególnych obszarów (np. więcej osób nieletnich w danym powiecie może zaniżać tę wartość). Dlatego, by odpowiedzieć na to pytanie, nanieśliśmy na mapę przetworzone przez Mojapolis.pl dane porównujące liczbę zawartych małżeństw z liczbą rozwodów w 2013 r.

W zachodniej części Polski odsetek rozwodów w stosunku do liczby małżeństw jest znacznie większy niż na wschodzie. Wyjątkami są Warszawa oraz województwo warmińsko-mazurskie. A jakie są ich najczęstsze przyczyny? Kto częściej ponosi – według sądów – odpowiedzialność za rozpad związku? Na te i inne pytania odpowiada poniższa infografika.

[big]
Rozwody w Polsce - infografika
[/big]

Interaktywna wersja powyższej infografiki znajduje się tutaj: Rozwody w Polsce – infografika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *