4) Visual.ly (Nasza ocena: 3/5)
To tak naprawdę rozbudowany portal społecznościowych, którego użytkowników łączą infografiki. Wszystko skupia się wokół nich. Infografiki powstałe w dowolnym programie można załadować na swoje konto, dzieląc się nimi ze światem. Ta internetowa aplikacja służy głównie autopromocji, a nie tworzeniu nowych infografik, choć i taką opcję posiada. Skupia się ona jednak głównie wokół innych portali społecznościowych. Przy jej użyciu można np. zwizualizować swoją aktywność na Twitterze czy Facebooku i pochwalić się nią znajomym. To bardziej sympatyczny gadżet niż narzędzie do tworzenia infografik, choć na pewno znajdą się ludzie, dla których Visual.ly jest wystarczającym narzędziem.
W tym przypadku rezygnujemy z wypisywania z plusów i minusów, bo trudno porównywać Visual.ly z pozostałymi aplikacjami.
Zestawienie, które przeczytaliście, jest przeznaczone dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z infografiką i wizualizacją danych. Inne, potężniejsze narzędzia do zamiany informacji na obraz pokażemy Wam w kolejnych wpisach. Na Datablogu znajdziecie też poradnik: “Jak stworzyć infografikę? Od planu po realizację“.
Poradnik powstał już jakiś czas temu. Twórcy aplikacji dodają do nich nowe funkcje, dlatego pamiętajcie, że przed skreśleniem konkretnego programu warto samemu przekonać się, co potrafi.
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]
Lubię to.
Właśnie tego szukałem. Dzięki.
Bardzo fajny program, dziękuję za polecenie, będę korzystać :)!
A ktory dokladnie?:)
Piktochart!
Dobry wybor. 🙂 Milej zabawy przy tworzeniu infografik.:)
Świetnie, czegoś takiego potrzebowałem. Dzięki za wpis. Zabieram się do pracy – Piktochart na pierwszy ogień.
Miło mi to słyszeć.:) Wybór Pikto jest dobrą decyzją. Do robienia ładnych wykresów “na szybko” polecam Infogr.ama, ale jeśli chcesz zrobić coś bardziej skomplikowanego i spersonalizowanego, Piktochart będzie najlepszy.