KURS DATABLOGA: Jak zrobić infografikę? Darmowe programy do tworzenia infografik

3) Infogr.am (Nasza ocena: 3,5/5)

Darmowe programy do robienia infografik - Infogr.am
Darmowe programy do robienia infografik – Infogr.am

Darmowe konto na Infogr.am ma bardzo ograniczoną ilość miejsca na gotowe projekty. W przypadku tych użytkowników, którzy infografiki eksportują do formatu JPG czy PNG, nie stanowiłoby to problemu – wystarczyłoby zapisać gotowe prace na dysku komputera i zwolnić miejsce na swoim koncie. Sęk w tym, że ta opcja pojawia się dopiero w wersji pro, która kosztuje 18 dolarów miesięcznie lub 180 dolarów rocznie. Jeśli zależy Wam na interaktywnych infografikach, które umieszczacie na swoich blogach/stronach za pośrednictwem , darmowa wersja Infogr.ama nie jest dla Was. Ilość dostępnego miejsca na serwerze szybko się kończy (miejsce jedynie na trzy prace), przez co nowe infografiki nadpisują te najstarsze. Wówczas na stronie pojawia się błąd (wygląda to tak: Infografika).
Infogr.am ma jednak mnóstwo plusów. Co prawda jest on znacznie mniej rozbudowany niż Piktochart, ale wachlarz dostępnych wykresów i diagramów jest tu bardziej rozbudowany. Istnieje nawet możliwość tworzenia interaktywnych map. Na koniec jeszcze jeden ogromny minus – do infografik tworzonych za pośrednictwem Infogr.ama nie wstawicie polskich znaków.

Największe plusy:

– Bardzo intuicyjna obsługa,
– ogromny wybór przeróżnych wykresów, diagramów, etc.

Największe minusy:

– Brak możliwości eksportu gotowej infografiki do formatu PNG i/lub JPG,
– brak polskich znaków,
– niewiele opcji personalizacji.

11 komentarzy

    • Miło mi to słyszeć.:) Wybór Pikto jest dobrą decyzją. Do robienia ładnych wykresów “na szybko” polecam Infogr.ama, ale jeśli chcesz zrobić coś bardziej skomplikowanego i spersonalizowanego, Piktochart będzie najlepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *