3) Infogr.am (Nasza ocena: 3,5/5)
Darmowe konto na Infogr.am ma bardzo ograniczoną ilość miejsca na gotowe projekty. W przypadku tych użytkowników, którzy infografiki eksportują do formatu JPG czy PNG, nie stanowiłoby to problemu – wystarczyłoby zapisać gotowe prace na dysku komputera i zwolnić miejsce na swoim koncie. Sęk w tym, że ta opcja pojawia się dopiero w wersji pro, która kosztuje 18 dolarów miesięcznie lub 180 dolarów rocznie. Jeśli zależy Wam na interaktywnych infografikach, które umieszczacie na swoich blogach/stronach za pośrednictwem
Infogr.am ma jednak mnóstwo plusów. Co prawda jest on znacznie mniej rozbudowany niż Piktochart, ale wachlarz dostępnych wykresów i diagramów jest tu bardziej rozbudowany. Istnieje nawet możliwość tworzenia interaktywnych map. Na koniec jeszcze jeden ogromny minus – do infografik tworzonych za pośrednictwem Infogr.ama nie wstawicie polskich znaków.
Największe plusy:
– Bardzo intuicyjna obsługa,
– ogromny wybór przeróżnych wykresów, diagramów, etc.
Największe minusy:
– Brak możliwości eksportu gotowej infografiki do formatu PNG i/lub JPG,
– brak polskich znaków,
– niewiele opcji personalizacji.
Lubię to.
Właśnie tego szukałem. Dzięki.
Bardzo fajny program, dziękuję za polecenie, będę korzystać :)!
A ktory dokladnie?:)
Piktochart!
Dobry wybor. 🙂 Milej zabawy przy tworzeniu infografik.:)
Świetnie, czegoś takiego potrzebowałem. Dzięki za wpis. Zabieram się do pracy – Piktochart na pierwszy ogień.
Miło mi to słyszeć.:) Wybór Pikto jest dobrą decyzją. Do robienia ładnych wykresów “na szybko” polecam Infogr.ama, ale jeśli chcesz zrobić coś bardziej skomplikowanego i spersonalizowanego, Piktochart będzie najlepszy.