2) Easel.ly (Nasza ocena: 4/5)
Konto na Easel.ly założyliśmy specjalnie na potrzeby tego poradnika. Bo choć słyszeliśmy o tym narzędziu wiele dobrego, to nie możemy podpisać się pod czyimś zdaniem, bez wcześniejszego poznania aplikacji.
UWAGA! Jeśli chcecie zarejestrować się na Easel.ly, dokładnie wpiszcie adres do przeglądarki lub skorzystajcie z powyższego linka. Nie pomylcie strony z easy.ly, która po rejestracji “wyłudza” adresy mailowe znajomych.
Easel.ly to aplikacja internetowa dostępna za darmo. Jest równie intuicyjna co Piktochart, bo również działa na zasadzie przeciągnij-puść. Grafiki dostępne w bibliotece Easel.ly są ładniejsze od tych dostępnych w Piktocharcie. Za pośrednictwem tego programu stworzycie chyba najprzyjemniejsze dla oka infografiki i wyeksportujecie je do formatu JPG lub wkleicie na stronę w postaci
Największe plusy:
– Mnóstwo bardzo ciekawych, gotowych szablonów,
– najładniejsze animacje w bibliotece.
Największe minusy:
– Brak możliwości wstawiania polskich znaków,
– niedostępna funkcja tworzenia diagramów, wykresów, etc.
Lubię to.
Właśnie tego szukałem. Dzięki.
Bardzo fajny program, dziękuję za polecenie, będę korzystać :)!
A ktory dokladnie?:)
Piktochart!
Dobry wybor. 🙂 Milej zabawy przy tworzeniu infografik.:)
Świetnie, czegoś takiego potrzebowałem. Dzięki za wpis. Zabieram się do pracy – Piktochart na pierwszy ogień.
Miło mi to słyszeć.:) Wybór Pikto jest dobrą decyzją. Do robienia ładnych wykresów “na szybko” polecam Infogr.ama, ale jeśli chcesz zrobić coś bardziej skomplikowanego i spersonalizowanego, Piktochart będzie najlepszy.