KURS DATABLOGA: Jak zrobić infografikę? Darmowe programy do tworzenia infografik

2) Easel.ly (Nasza ocena: 4/5)

Darmowe programy do robienia infografik - Easel.ly
Darmowe programy do robienia infografik – Easel.ly

Konto na Easel.ly założyliśmy specjalnie na potrzeby tego poradnika. Bo choć słyszeliśmy o tym narzędziu wiele dobrego, to nie możemy podpisać się pod czyimś zdaniem, bez wcześniejszego poznania aplikacji.

UWAGA! Jeśli chcecie zarejestrować się na Easel.ly, dokładnie wpiszcie adres do przeglądarki lub skorzystajcie z powyższego linka. Nie pomylcie strony z easy.ly, która po rejestracji “wyłudza” adresy mailowe znajomych.

Easel.ly to aplikacja internetowa dostępna za darmo. Jest równie intuicyjna co Piktochart, bo również działa na zasadzie przeciągnij-puść. Grafiki dostępne w bibliotece Easel.ly są ładniejsze od tych dostępnych w Piktocharcie. Za pośrednictwem tego programu stworzycie chyba najprzyjemniejsze dla oka infografiki i wyeksportujecie je do formatu JPG lub wkleicie na stronę w postaci . Piktochart ma jednak przewagę – daje możliwość tworzenia diagramów, wykresów, etc. Ich brak to największy minus Easel.ly.

Największe plusy:

– Mnóstwo bardzo ciekawych, gotowych szablonów,
– najładniejsze animacje w bibliotece.

Największe minusy:

– Brak możliwości wstawiania polskich znaków,
– niedostępna funkcja tworzenia diagramów, wykresów, etc.

11 komentarzy

    • Miło mi to słyszeć.:) Wybór Pikto jest dobrą decyzją. Do robienia ładnych wykresów “na szybko” polecam Infogr.ama, ale jeśli chcesz zrobić coś bardziej skomplikowanego i spersonalizowanego, Piktochart będzie najlepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *