Grecy pytają Google, co dalej z ich krajem

Jakie pytania Grecy najczęściej wpisują w pole wyszukiwarki Google?

PAMIĘTAJ: Wszystkie materiały (artykuły, grafiki i wizualizacje), umieszczane na Datablog.pl i KtoRzadzi.pl, mogą być kopiowane i publikowane bez zgody autorów. Jedynym warunkiem jest podanie źródła materiału.

W niedzielnym referendum Grecy powiedzieli “nie” polityce zaciskania pasa. Większość z nich (stosunek głosów 61,31 do 38,69 proc.) posłuchała namowy premiera Tsiprasa, choć – jak pokazują najczęściej wyszukiwane hasła w Grecji – nie do końca bezwarunkowo. Grecy szukali odpowiedzi na pytania: co wydarzy się po referendum oraz co oznacza opuszczenie strefy euro przez ich kraj?

[big]google trends greece[/big]

Nie tylko Grecy

Wydarzeniami związanymi z Grecją interesowali się oczywiście nie tylko sami Grecy, ale i inni Europejczycy. Szczególnie ci z eurogrupy. Najpopularniejszymi pytaniami dotyczącymi Grecji w ostatnich 24 godzinach były:
– Will Greece leave the eurozone?
– What will happen to the euro if Greece leaves the eurozone?
– What is the eurozone?
– Why does Greece want to exit the eurozone?
– Is Greece out of the eurozone?

Hasłem, które w całej UE kojarzy się jednoznacznie z greckim kryzysem, jest “grexit”. Pozwala ono porównać zainteresowanie greckim kryzysem w poszczególnych krajach wspólnoty. Gdzie zapytań dotyczących grexitu było najwięcej?

Źródło danych: Google Trends

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *