Dzień z życia Polaka, cz. I

Przed Wami pierwsza część cyklu “Dzień z życia Polaka”. Przyglądamy się, na co Kowalski przeznacza najwięcej czasu w ciągu dnia, jak wpływają na to wiek, płeć i miejsce zamieszkania oraz jakie formy rozrywki wybiera.

PAMIĘTAJ: Wszystkie materiały (artykuły, grafiki i wizualizacje), umieszczane na Datablog.pl i KtoRzadzi.pl, mogą być kopiowane i publikowane bez zgody autorów. Jedynym warunkiem jest podanie źródła materiału.

Nie wszyscy jesteśmy zadowoleni z czasu, jaki w ciągu doby możemy przeznaczyć na niektóre czynności. Największa grupa Polaków narzeka na zbyt mało chwil ze znajomymi i rodziną. Na aktywność fizyczną, sen i opiekę nad dziećmi też chcielibyśmy mieć więcej czasu. Są jednak czynności, których długość chętnie byśmy zredukowali. By nadrobić zaległości m.in. w życiu towarzyskim, skrócilibyśmy czas pracy zawodowej, domowej i chwile poświęcane na naukę.

Choć wielu z nas narzeka na brak czasu dla znajomych czy na aktywność fizyczną, trudno nam zrezygnować z rozrywek, by te zaległości nadrobić. Najpopularniejszą formą spędzania wolnego czasu jest oglądanie telewizji. Popularny wśród Polaków jest też tak zwany odpoczynek bierny, czyli nicnierobienie – przyznaje się do niego co trzeci z nas.

Leżenie na kanapie i wpatrywanie się w sufit to podobno – wedle stereotypu – domena mężczyzn. Tymczasem do biernego odpoczynku przyznaje się tyle samo kobiet. Podobnie jest z aktywnym wypoczynkiem – co czwarta kobieta i co czwarty mężczyzna w wolnym czasie uprawia sport. Rozbieżności widać dopiero w korzystaniu ze środków masowego przekazu. Panowie wolą rozrywkę cyfrową, a panie – książkę.

Jak różnią się budżety czasu ze względu na wiek czy miejsce zamieszkania? Mieszkańcy których województw najdłużej pracują? Na te i inne pytania odpowiemy w następnych odsłonach cyklu “Dzień z życia Polaka”.

Śledźcie nasz profil na Facebooku, by nie przegapić kolejnych części.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *