Datablog.pl na liście Europejskiego Centrum Dziennikarstwa!

Datablog.pl został dziś oficjalnie wpisany na listę stron zajmujących się dziennikarstwem danych. Wyróżnienie tym bardziej szczególne, że listę przygotowało i aktualizuje datadrivenjournalism.net, a zatem Europejskie Centrum Dziennikarstwa.

Kurs
Darmowy kurs “Doing Journalism with Data”

Datablog.pl znalazł się w gronie 113 stron z całego świata, które zajmują się dziennikarstwem danych (znajdziecie ją tutaj). To dla nas szczególne wyróżnienie nie tylko z tego powodu, że listę przygotowało EJC (European Journalism Centre), ale również dlatego, że Datablog.pl jest pierwszą tego typu stroną w polskim internecie.

Nie sądziliśmy, że Datablog.pl w tak krótkim czasie odniesie relatywnie spory sukces. Prawie tysiąc unikalnych Użytkowników w styczniu to ogromny krok naprzód i gigantyczny zastrzyk wiary i nadziei w wypromowanie dziennikarstwa danych w Polsce.

Apel do Czytelników

Mnóstwo Wam zawdzięczamy – “lajki” na Facebooku, odsłony i pozytywne komentarze, a nawet maile zagrzewające do walki. Za wszystko bardzo dziękujemy. Nie ukrywamy jednak, że przydałaby nam się pomoc. Pomoc tych z Was, którzy chcą pisać, lubią grzebać w danych, interesują się tym, co nas otacza i chcą mówić o rzeczach ważnych i z punktu widzenia lokalnego, i globalnego. Nie wiecie, jak wizualizować dane? Podpowiemy, z których programów korzystać, jak ich używać, na co zwracać szczególną uwagę. Jeśli macie czas i ochotę, piszcie i publikujcie na Datablog.pl. Podpiszemy Was z imienia i nazwiska, podlinkujemy do Waszego profilu na Twitterze lub Facebooku. Twórzmy razem coś, co my jedynie rozpoczęliśmy i pokażmy mainstreamowi, jak powinno się tworzyć informacje.

Czekamy na Wasze maile pod adresem datablog.pl@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *