Dziennikarstwo danych

Darmowe warsztaty i wykład o dziennikarstwie danych

Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi zaprasza na darmowe warsztaty i wykład prof. Jana Kubasiewicza.

ASP Łódź: Pracownia Projektowania Grafiki Wydawniczej 109 Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi serdecznie zaprasza na wykład otwarty prof. Jana Kubasiewicza „Dziennikarstwo oparte na danych„.

Prelekcja odbędzie się 25 listopada 2013 roku (poniedziałek) o godz. 17.30 w auli Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121 (wejście od ul. Pankiewicza lub al. Palki).

Warsztaty „Dane jako narracja” (dla studentów łódzkich uczelni)

ASP Łódź: Warsztaty odbywać się będą w budynku głównym Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 121, I piętro, sala 109).

Harmonogram warsztatów:

26.11.2013 (wtorek) godz. 10.00 – 13.00 oraz 14.00 – 17.30
27.11.2013 (środa) godz. 10.00 – 13.00 oraz 14.00 – 17.30
28.11.2013 (czwartek) godz. 10.00 – 13.00 oraz 14.00 – 17.30
29.11.2013 (piątek) godz. 11.30 podsumowanie warsztatów
Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy na warsztaty odbywają się drogą mailową 109@asp.lodz.pl.

Od uczestników warsztatów wymagane jest posiadanie własnego laptopa z oprogramowaniem Adobe i dostęp do sieci bezprzewodowej (karta wifi w laptopie).

O prowadzącym

Prof. Jan Kubasiewicz – jest profesorem w MASSART – Massachusetts College of Art and Design w Bostonie, USA. Absolwent PWSSP w Łodzi. Jest szefem Instytutu Dynamicznych Mediów. Prowadzi program z dziedziny architektury informacji oraz projektowania komunikacji oparty na rygorystycznym, wnikliwym badaniu przedmiotu, tworzenia fazy prototypu aż po wnioski końcowe i analizę lingwistyczną. Pracował jako wykładowca i krytyk m.in: w USA, Australii, Chinach, Japoni, Korei, Włoszech, Hiszpani i Polsce. Organizował wystawy, warsztaty, seminaria i konferencję których wspólnym, przewodnim tematem były design informacja i media. Publikował m.in w Print, Eye, AIGA-Boston, 2+3D, i inne.

Uczestniczył w indywidualnych wystawach w: Skydoor Gallery, Aoyama, Tokyo; Bevier Gallery, Rochester Institute of Technology; Artworks Gallery, Hartford, CT; Graphic Center Gallery, Rhode Island School of Design; Galerii Kobro Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Galerii Patio w Łodzi.

Prof. Jan Kubasiewicz jest wybitnym specjalistą o międzynarodowej renomie w dziedzinie infografiki, typografii oraz mediów dynamicznych – specjalizacji będącej obecnie strategicznym obszarem zaawansowanej edukacji w communiacation and information design.

Jego wyklady generują kreatywność studentów, obejmując zagadnienia z dziedziny information design i intermediów. Prowadzi program Dynamic Media w Boston MIT, USA. Prof. Jan Kubasiewicz miał dotychczas wykłady w wielu renomowanych uczelniach m.in. w USA, Europie i Azji. Jego strategiczna wizja intermedialności komunikatu ma szczególne znaczenie w momencie rewolucyjnych zmian w obszarze mediów i twórczego sposobu ich wykorzystania w procesie komunikacji wizualnej.

Organizatorem zajęć jest ASP w Łodzi. Wydarzenie współfinansuje Miasto Łódź.