Czego szukaliśmy w 2015 r. w Google?

Co przykuwało uwagę Polaków w 2015 r.? Odpowiadamy.

PAMIĘTAJ: Wszystkie materiały (artykuły, grafiki i wizualizacje), umieszczane na Datablog.pl i KtoRzadzi.pl, mogą być kopiowane i publikowane bez zgody autorów. Jedynym warunkiem jest podanie źródła materiału.

Popularność poszczególnych fraz wpisywanych w pole wyszukiwania Google jest świetnym odzwierciedleniem tego, co naprawdę interesuje daną społeczność. Według Głównego Urzędu Statystycznego prawie trzy czwarte Polaków (74 proc.) ma dostęp do internetu. Liczba ta stale rośnie. Za wiarygodnością danych udostępnianych przez Google przemawia też fakt, że ponad 95 proc. wszystkich wyszukań w polskiej sieci odbywa się za pośrednictwem algorytmów udostępnianych przez giganta z Mountain View. Oznacza to, że prawie wszyscy polscy internauci korzystają z wyszukiwarki Google. Jakie frazy najczęściej wpisywano w okno wyszukiwania w 2015 r.?
najpopularniejsze wyszukiwania w 2015 roku

Miniony rok należał do “50 twarzy Greya”. Był to nie tylko najczęściej poszukiwany film, ale również najpopularniejsza fraza wpisywana przez polskich internautów w pole wyszukiwania Google. Jeśli chodzi o inne kategorie, to choć Eurowizja i rozdanie Oscarów przegoniły wybory prezydenckie, Andrzej Duda był najpopularniejszą postacią minionego roku. Wśród tematów, o których się mówiło, najpopularniejszymi okazały się: loteria paragonowa, wojna w Syrii, złoty pociąg, Charlie Hebdo i zaćmienie słońca.

A o co pytaliśmy Google? Największa liczba polskich internautów szukała odpowiedzi na pytania:
1) Jak sprawdzić ilość punktów karnych (pisownia oryginalna – red.)?
2) Jak głosować?
3) Jak oglądać zaćmienie słońca?
4) Jak zrobić kamerę otworkową?
5) Jak schudnąć 5 kg?

Jak bardzo zainteresowania polskich internautów odbiegały od światowych trendów?
najpopularniejsze wyszukiwania w 2015 roku

Jeśli szukasz najlepszych wizualizacji z całego świata, zajrzyj na nasz facebookowy profil. Polub nas, by nic Ci nie umknęło.

Źródło danych: Google Trends

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *