Ciekawa infografika #5: Uważajcie, czym się dzielicie na Facebooku

Zapomnijcie o prywatności i sprawdzajcie ustawienia zabezpieczeń na swoich profilach w portalach społecznościowych. Najnowsza infografika z cyklu “Ciekawe infografiki” to ostrzeżenie dla tych, którzy udostępniają za dużo. Chcecie wiedzieć, co można zrobić z danymi, którymi dobrowolnie się dzielicie np. na Facebooku?

Ciekawe infografiki: Hipsterzy na świecie
Tu znajdziecie wszystkie “Ciekawe infografiki”

Powiało grozą? Spokojnie. Wystarczy z umiarem udostępniać prywatne treści w internecie, a nic złego zdarzyć się nie powinno. Oczywiście nie uchroni to nas np. przed atakami trojanów, ale to już zupełnie inna para kaloszy.

Kilka słów o infografice

Infografika “Risks Of Posting On Social Networks” pokazuje, jak można wykorzystać informacje publikowane przez nas samych w portalach społecznościowych. Autorzy tak opisują infografikę: -Portale społecznościowe to część naszego życia. Każdego dnia rozmawiamy za ich pośrednictwem z przyjaciółmi, nawiązujemy nowe znajomości, dzielimy się informacjami na swój temat. Możemy być jednak nieświadomi zagrożenia, jakie się z tym wiążą. Uważajmy na to, co udostępniamy w internecie.

Warto wiedzieć, że infografikę wykonała firma dystrybuująca oprogramowania antywirusowe.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *