Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

redaktor naczelny, teksty, analiza danych
Pomysłodawca i założyciel Datablog.pl. Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Karierę zaczynał w Polskapresse i Inforze. Jako freelancer pisał dla wielu serwisów motoryzacyjnych. Skrzydła rozwinął w Agorze, gdzie zaczął pracę w Gazeta.pl. Później zwerbowany do współtworzenia od podstaw działu obróbki danych cyfrowych w “Gazecie Wyborczej”. Obecnie dziennikarz oraz specjalista ds. komunikacji w Fundacji Media 3.0.

Email
p.kozlowski(at)media30.pl


Łukasz Żyła

Łukasz Żyła

teksty, programowanie, analiza danych
Dziennikarz. W swej pracy wykorzystuje nowe media (twórca m.in. fotokastów i reportaży multimedianych), programuje w Processingu. Współpracował z „Gazetą Wyborczą”. Były redaktor naczelny kilku regionalnych tytułów na Śląsku. Projektant w Fundacji Media 3.0, odpowiedzialny m.in. za aplikację Parlament. Tłumacz (m.in. „Psychomagia” Alejandro Jodorowsky). Studiował nauki polityczne na UJ, ukończył kurs psychoanalizy w Krakowskiej Szkole Psychoterapii Psychonanalitycznej.

Email
l.zyla(at)media30.pl


Jakub Król

Jakub Król

programowanie, bazy danych
Programista i specjalista od baz danych. W stopniu zaawansowanym i profesjonalnym pracuje w językach Delphi (wykorzystuje także sztuczną inteligencję oraz proste sieci neuronowe), PHP (własne frameworki), Javascript, Java, AJAX, specjalista w SQL. Za swe narzędzia nagradzany na międzynarodowych konkursach i targach na całym świecie złotymi medalami i wyróżnieniami (m.in. Seul, Paryż, Moskwa, Bruksela, Londyn, Taipei). Studiował informatykę na Politechnice Śląskiej. Główny programista web i desktop w Fundacji Media 3.0.

Email
j.krol(at)media30.pl


Ewa Dziardziel

Ewa Dziardziel

teksty, analiza danych
Praktykantka. Pasjonatka dziennikarstwa danych. Pod bacznym okiem redaktorów uczy się analizy i wizualizacji. Zdobytą wiedzę wykorzystuje na blogu i w redakcji „Gazety Lubuskiej” w Zielonej Górze. Pierwsze kroki z analizą danych stawiała w Stowarzyszeniu Centrum Pisop, gdzie zajmowała się bazami danych organizacji pozarządowych. Skończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Email
e.dziardziel(at)media30.pl