Data Blog

Datablog.pl łączy siły z datadrivenjournalism.net

Wczoraj nawiązaliśmy współpracę z datadrivenjournalism.net. Dzięki temu na Datablogu odnajdziecie treści do tej pory niedostępne w polskiej sieci.

Datadrivenjournalism.net (DDJ) to inicjatywa Europejskiego Centrum Dziennikarstwa, której celem jest zwiększanie kompetencji dziennikarzy z całego świata. DDJ organizuje szkolenia i konferencje, dzieląc się wiedzą i praktycznymi wskazówkami z doświadczonymi oraz początkującymi dziennikarzami, którzy chcą zacząć przygodę z dziennikarstwem danych.

Zasoby DDJ są wręcz nieograniczone. To rozległa kopalnia wiedzy, która – za pośrednictwem Databloga – będzie dostępna również w języku polskim. To jedyna taka inicjatywa w naszym kraju. Innymi słowy – na Datablog.pl znajdziecie ekskluzywne treści, niedostępne nigdzie indziej.

Dzięki wsparciu DDJ będziemy mogli:
– Wejść za kulisy powstawania najlepszych materiałów z dziedziny dziennikarstwa danych na świecie,
– dowiedzieć się o nowych metodach i narzędziach pracy na rozbudowanych bazach danych,
– otrzymywać informacje dotyczące szkoleń (wiele z nich jest darmowych i odbywa się przez internet, dlatego każdy może wziąć w nich udział),
– skorzystać z porad najlepszych dziennikarzy z całego świata.

Wielkie podziękowania dla Liliany Bounegru, redaktorki i project manager DDJ, dzięki której możemy korzystać z zasobów redagowanego przez nią serwisu i dzielić się nimi z Wami.